Министри подкараха електрическото камионче на Милара

Вицепремиерът Борислав Сандов разгледжа електрическото камоионче Sevic V500e произведено в Милара Интернешънъл

Вицепремиерът и министър на околната среда и водите Борислав Сандов и министърът на иновациите и растежа Даниел Лорер се повозиха на електрическото камионче Sevic V500e произведено в завода на Милара Интернешънъл. Двамата министри изпробваха електромобила след на конференция в Тракия икономическа зона /ТИЗ/ проведена на 22.02.2022г.

Днес с министър Лорер проведохме продуктивна среща. Видяхме, че бизнесът в "Тракия икономическа зона" е в авангарда на добрите примери за трансформация към кръгова, към зелена икономика, задоволявайки собствените си енергийни нужди чрез използване на иновативни подходи. Онова, което видяхме като планове и амбиция на ТИЗ, е онова, което очакваме да видим от бизнеса в цялата страна. Климатичните промени създават добри условия за по-добро състояние на околната среда. Виждаме, че с новите подходи, новите процеси можем да направим България за атрактивна за привличане на бизнес, генериране на нови работни места, интегриране на дуалното обучение. Очаквам в края на 2022 г. представители на ТИЗ да бъдат част от българската делегация за среща на върха на ООН в Египет

И двамата министри бяха изключително впечатлени от автомобила. Повече информация можете да намерите в статията на plovdiv24 и във видеото на Под Тепето по долу.

ГАЛЕРИЯ